Zničený mobil? Náhradné diely ho vytiahnu z problémov

Komu z času na čas nevypadne mobil z ruky alebo z vrecka nohavíc či kabáta? No ani tvrdené sklo nie je nesmrteľné a občas ho treba vymeniť za nové. Počas tohto procesu však často zistíme, že LCD displej nášho zariadenia je poškodený. Konajte čo najrýchlejšie, aby nedošlo k závažnejšiemu poškodeniu zariadenia. Nahraďte prasknuté a zničené dieliky na telefóne náhradnými dielmi.

Zničený mobil? Náhradné diely ho vytiahnu z problémov
(zdroj: komerčný článok)

Nekupujte nový mobil, ale náhradné diely

Tí, čo konajú neuvážene, možno pri prvej nehode s mobilným telefónom ihneď hľadajú nový. Bežný priemer však svoj mobil používa dovtedy, kým sa doslova nezoderie. Ani to však nemusí byť váš prípad, pretože vďaka širokej ponuke náhradných dielov na mobily (aj na váš typ telefónu) je dnes možné zariadenie pretvoriť na nepoznanie. Náhradné diely sa totiž nepostarajú len o dizajn mobilu, ale takisto zlepšia jeho funkčnosť. Všetci dobre vieme, ako ľahko sa opotrebuje batéria v mobile, zničia sa porty, nabíjačka, slúchadlá… No a občas nám mobily padajú z rúk a my ich s tlčúcim srdcom dvíhame zo zeme a kontrolujeme škody. Nie je tu však dôvod na paniku. Ak sa náhodou stane, že tvrdené sklo váš mobil tentokrát nezachránilo a displej sa poškodil, stačí, že ho vymeníte za nový. Nie mobil, ale LCD displej, veď naším cieľom je vďaka náhradným dielom ušetriť.

Diely schválené výrobcami mobilov

Obavy sú na mieste, ale len v prípade, že zoženiete také náhradné diely na mobil, ktoré neodsúhlasil samotný výrobca vášho telefónu. Takéto výrobky sú naozaj schopné časom poškodiť vaše zariadenie. Preto v ponuke náhradných dielov na mobily hľadajte také, ktoré sú označené ako originálne alebo OEM náhradné diely. Či to bude displej, mikrofón, reproduktor, šošovka fotoaparátu, konkrétne tlačidlá, alebo kryt telefónu, všetko ľahko „transplantujete“ a svojho zariadenia sa nemusíte vzdať. Samozrejme, aby náhradné diely fungovali bezchybne, musia byť odborne nainštalované, preto opravu mobilu prenechajte skúseným rukám. Cieľom je mobil opraviť, a nie ešte viac poškodiť.

Využívanie náhradných dielov na mobily má však okrem ekonomickej výhody aj tú ekologickú. Keďže poškodené mobily zakaždým nemusia skončiť v koši, ale sa recyklujú, šetríme naše životné prostredie pre ďalšie generácie, a to je niečo, čo by v dnešnej dobe malo zaujímať každého z nás.

Komerčný článok