Gélové nechty ako od profesionála zvládnete aj vy. Povieme vám, ako na to

Krásna manikúra je snom nejednej ženy. Dlhé, upravené a farebné nechty sú veľkým lákadlom. Dobrou správou je, že gélové nechty si dokážete vyčarovať aj doma a nezaberie vám to veľa času.

Gélové nechty ako od profesionála zvládnete aj vy. Povieme vám, ako na to
Gélové nechty ako od profesionála zvládnete aj vy. Povieme vám, ako na to (zdroj: Shutterstock)

Gélové nechty na počkanie

Najjednoduchší spôsob, ako si upraviť gélové nechty, je použiť klasický gél lak. Nepotrebujete mať doma LED alebo UV lampu a postup je veľmi jednoduchý. Gélové laky vyzerajú ako bežné laky na nechty. Ich tajomstvo tkvie v jedinečnom zložení, vďaka ktorému vydrží manikúra pokojne aj dva týždne. Výhodou je aj to, že rýchlejšie schnú a ľahko sa odlakujú, preto potešia najmä dámy s minimom voľného času. Farby sú sýte a žiarivé, nechty vyzerajú upravené dlhé dni. Nepotrebujete žiadnu veľkú investíciu – postačí len chuť pohrať sa s farbami.

Pre náročnejšie milovníčky krásnej bezchybnej manikúry

Gél lak bez lampy je vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Chceli by ste vyskúšať niečo zložitejšie? UV gély na nechty sa vytvrdzujú v UV lampe a dobre priľnú k nechtu. Vydržia približne tri týždne a manikúra bude odolnejšia voči poškriabaniu alebo olupovaniu. Na začiatok môžete skúsiť jednofázový gél lak, ktorý je hneď 3 v 1 – nahradí základný UV gél, farebný UV gél a vrchný UV gél. Najčastejšie sa však využíva trojfázový systém modelovania nechtov. Tento proces je časovo náročnejší a vyžaduje si trochu trpezlivosti.

Gélové nechty ako od profesionála zvládnete aj vy. Povieme vám, ako na to
Gélové nechty ako od profesionála zvládnete aj vy. Povieme vám, ako na to (zdroj: Shutterstock)

Ako na gélové nechty s použitím lampy?

Upraviť si gélové nechty doma s použitím lampy nie je žiadna veda, ale treba dodržať niekoľko základných krokov. Skôr, ako začnete, uistite sa, že nechty máte odlakované a odmastené. Upravte si aj nechtovú kožtičku, aby za to výsledný efekt naozaj stál. Následne aplikujte gélový lak na nechty a nechty vložte do LED/UV lampy podľa pokynov výrobcu.

Pokiaľ túžite po sýtejšej a výraznejšej farbe, aplikovať môžete aj dve vrstvy laku. Posledným krokom je použitie vrchného laku na nechty, ktorý dodá žiarivý lesk a ochráni gélové nechty. Dnes už ľahko kúpite kombinované UV/LED lampy, takže doma si dokážete urobiť vysnívanú manikúru. UV lak na nechty zabezpečí, že pár týždňov budú vaše ruky ako zo škatuľky.

Komerčný článok