Móda počas horúcich dní – po čom siahnuť, aby ste sa cítili pohodlne?

Leto už je v plnom prúde a s ním idú ruka v ruke aj vysoké teploty. Vtedy prichádza dilema – čo si obliecť, aby mi nebolo príliš teplo, no zároveň, aby som stále vyzerala upravene? Dôležitých je viacero faktorov, na ktoré by ste si mali dať pozor už pri nakupovaní. No o tejto téme sa dočítate viac v nasledujúcich riadkoch.

Móda počas horúcich dní – po čom siahnuť, aby ste sa cítili pohodlne? (Foto: unsplash.com)

Najdôležitejší je materiál

Toho sa držte už pri nakupovaní. Ak by ste si aj kúpili nejaké pekné šaty alebo blúzku, ktoré pôsobia vzdušne, no boli by vyrobené z polyesteru, tak vaše telo by sa pod tým aj tak dusilo. Polyester nie je priepustný, veľa sa v ňom budete potiť a navyše začne pot po čase aj nepríjemne zapáchať.

Viac sa vám oplatí investovať do vecí vyrobených z prírodných kvalitných materiálov. Veľmi obľúbenými sú ľan a satén. Ľan je vzdušná, príjemná látka, ktorá saje pot, takže sa nemusíte báť nepríjemného zápachu. Na druhej strane, satén vás bude počas letných horúčav príjemne chladiť a zároveň bude pôsobiť luxusne. Odporúčame kúpiť si jednoduché saténové šaty, tielko alebo sukňu.

Vhodné strihy do horúcich dní

V obtiahnutých tričkách a šatách sa budete nadmerne potiť. Nie len v podpazuší, ale napríklad aj v oblasti brucha, chrbta alebo vnútorných stehien. Preto je lepšie, keď je oblečenie voľné a vzdušné. Siahajte po sukniach a šatách áčkového strihu, voľných tričkách a širokých nohaviciach, aj šortkách. 

Šaty, šaty a ešte raz, šaty

Tie by mali tvoriť základ vášho letného šatníka. Ak nie ste práve typ, ktorý by preferoval šaty, tak sa skúste pozrieť na rôzne strihy a farby overalov. Najväčšou výhodou je to, že si tento kúsok oblečenia dáte na seba a máte vystarané. Nemusíte nič kombinovať, hľadať a vymýšľať. Jediné, čo doladíte, sú topánky, šperky a kabelka.