Viete, čo je slow beauty? Skúste aj vy podľahnúť nenáhlivej kráse!

Moderná doba nás núti neustále ponáhľať sa a všetko robiť rýchlo. Rýchlo nakupujeme, jeme, presúvame sa, pracujeme. Ženy si v drogérii kupujú veľa kozmetiky s krátkodobým účinkom, lebo je lacnejšia a ľahko dostupná. Na celkovú podporu zdravej a krásnej pleti sa však nesústreďujeme. Ako na to?

Viete, čo je slow beauty? Skúste aj vy podľahnúť nenáhlivej kráse!
(zdroj: unsplash.com)

Nájdite si čas na seba

Väčšina krémov v bežných obchodoch nám na počkanie sľubuje omladenie, vyliečenie, odstránenie akné. V skutočnosti to však nie je pravda. V prvom rade je problém, že si v uponáhľanom tempe, ktoré máme, nedokážeme nájsť čas pre seba. Nie je to zlé len pre pleť, ale aj pre našu psychiku. A práve o tom je filozofia slow beauty – o hľadaní kozmetiky, ktorá sa podieľa na dlhodobej zmene návykov a rituálov krásy. So slow beauty sa naučíte vychutnávať si čas venovaný sebe.

Príroda je najlepším zdrojom

Základným problémom bežnej kozmetiky sú syntetické látky, ktoré obsahuje. Siahnite po prírodnej kozmetike. Je síce drahšia, ale vyrábaná pomaly, pretože aj v prírode sa nič nedeje rýchlo. Mnohé z ingrediencií v prírodnej kozmetike rastú priamo na našich lúkach a v našich lesoch, a tak dodávajú tejto kozmetike účinky, ktoré neriešia len problém, ale aj príčinu. Rovnako obaly, v ktorých sa taká kozmetika predáva, myslia na prírodu a sú obvykle ekologické a z recyklovateľných materiálov.

Nájdite si vlastný beauty rituál

Pomalá krása, o ktorej je čas, si vyžaduje pokoj a relax. Môžete začať napríklad horúcim kúpeľom, ktorý vás zbaví napätia a stresu. Potom si naneste pleťovú masku a prečítajte obľúbený časopis alebo kúsok obľúbenej knihy, ku ktorej si zapáľte sviečku. Alebo skúste vlasovú kúru a popri nej obľúbený seriál či televízny program. Nezabúdajte, že ak ste v strese, pokožka sa vám automaticky zhorší. Rovnako, ak nedodržiavate správny pitný režim a zdravú životosprávu. Sledujte, čo vaša pleť potrebuje a kedy reaguje na rôzne podnety. Stanete sa zároveň pokojnejšími a vyrovnanejšími, lebo opadne strach z nedostatkov, ktoré vás dokážu veľmi potrápiť.