Krásne a pevné nechty pomocou 4 jasne daných pravidiel

Nechty každej ženy by mali byť pevné, lesklé, neštiepivé, proste pekné. Takéto nechty sa navyše ľahko upravujú. Klasický lak, či dokonca gélové nechty ale ich zdraviu neprospievajú. Naopak, v prípade, že máte choré, jemné a lámavé nechty, mali by ste sa im vyhnúť. Tu sú triky na pevné, zdravé nechty od dermatológov.

Nepreháňanie používania dezinfekčných prípravkov na ruky

Dezinfekčné prípravky na ruky zvyčajne obsahujú alkohol, z ktorého nechty vysychajú a zostávajú krehké. V prípade, že musíte použiť dezinfekčný prípravok, nepreháňajte to a ošetrite ruky hydratačným krémom alebo olejčekom.

Jedenie potravín podporujúcich zdravé nechty

Vyhýbajte sa prudkým dietam, ktoré môžu viesť k nedostatku vitamínov. Vaša strava by mala obsahovať dostatok vápnika a bielkovín. Pomáhajú potraviny s obsahom biotínu: zelenina, vajcia, orechy, prípadne si zaobstarajte výživový doplnok s obsahom biotínu.

Používanie rukavíc pri práci s chémiou

Je to síce nepohodlnejšie, ale pri upratovaní a domácich prácach, kde používame rôzne prípravky sa oplatí chrániť pokožku rúk a nechty rukavicami.

Nezaťažovanie a nelakovanie oslabených nechtov

Majte na mysli, že vaše nechty potrebujú dýchať. Keď zistíte, že sú krehké, nepoužívajte laky, naopak, podporte ich prirodzenú výživu.

Slabé a lámavé nechty môžu byť aj príznakov viacerých zdravotných problémov. Napríklad: anémia, psoriáza, porucha funkcie štítnej žľazy. Poraďte sa s lekárom.

Foto: unsplash.com