Deodorant či antiperspirant? Spoznajte medzi nimi rozdiel a zvoľte to najlepšie

Dokonca sa už aj naši predkovia snažili potlačiť svoj telesný zápach pomocou všetkého, čo im príroda poskytla. Používali rôzne prenikavé korenia, ovocia či oleje. V dnešnej dobe nám stačí zájsť do najbližšej drogérie či supermarketu a nepríjemnému zápachu je koniec!

Ani jeden z nás nie je výnimkou. Každý sa potí a je to úplne prirodzené. Náš hormonálny systém vylučuje pomocou potných žliaz toxíny z tela. Veľký vplyv na náš pot má aj strava a psychický stav. Na pultoch predajniach máme na výber širokú paletu deodorantov a antiperspirantov. Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Stavte na istotu, stavte na antiperspirant

Víťazom v boji proti telesnému zápachu je rozhodne antiperspirant, ak by sme teda chceli porovnávať s deodorantom. Tento produkt obsahuje hliníkové soli, ktorých úlohou je efektívne blokovať potné žľazy a znižovať tak tvorbu potenia. Častokrát sú antiperspiranty obohatené o vonné látky a parfémy, vďaka ktorým máte celý deň pocit voňavého podpazušia.

Rovnako, ako každý výrobok, aj antiperspirant má svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou sú spomínané hliníkové soli. Sú to deriváty hliníka, ktorý sa po nanesení roztopí na gél, ktorý zabraňuje nadmernému poteniu. Vďaka zátke, ktorú antiperspirant vytvorí, sa nemôžu toxíny vyplavovať von. Treba však dodať, že hliníkové soli sa používajú už stáročia.

Foto: unsplash.com