Čo by mal obsahovať kvalitný olej na vlasy a ako pomáhajú bielkoviny

Každá žena túži mať krásne a pevné vlasy. Tie sú zrkadlom celkového zdravia, životosprávy a tým, ako sa o ne žena stará. V prípade, že chcete mať dlhé, pevné vlasy s nádherným leskom, dopomôžu vám k tomu oleje. Viete ale, ktoré sú tie najlepšie?

Vlasové oleje podporujú rast vlasov, ale tiež posilňujú ich kvalitu a pomáhajú udržiavať zdravú pokožku hlavy. Zdravá pokožka si prirodzene vytvára vlastný „olejček“ – sebum, ktoré chráni pokožku hlavy pred mikróbmi, zvlhčuje ju a cestuje po vlasoch, čím ich prirodzene zvlhčuje.

Obsah kvalitného oleja na vlasy

V prípade, že hľadáte spôsob, ako vlasy spevniť a podporiť ich zdravie, vyberajte si oleje so stimulačnými zložkami. Patrí sem ženšen, rozmarín, mäta. Oni podporujú dobrý prietok krvi a stimulujú vlasové folikuly, čím urýchľujú rast vlasov. Pre zdravie vlasov sú dôležité aj antioxidanty. Pomáhajú predchádzať poškodeniu vlasov o pokožky. Oceníte leje s prísadami ako sú kmeňové bunky jabĺk, kmeňové bunky špargle, vitamín E a vitamín C.

Rýchlejší rast vďaka bielkovinám

Rast vlasov podporíte olejom s obsahom proteínov. Prečo je tomu tak? Takmer 85% vlasu tvoria bielkoviny nazývané keratín. Ak vaša strava obsahuje málo bielkovín, odzrkadlí sa to i na vlasoch.

Sú matné, lámavé a pomaly rastú. Bielkoviny pridané do šampónov a kondicionérov ich posilnia a opticky zahustia. Pšenica, ryža a keratín v týchto prípravkoch dodávajú vlasom silu, chránia ich pred poškodením a dodávajú im hebkosť a lesk.

Ako ich používať?

Oleje na rast vlasov nanášajte vždy priamo na pokožku hlavy. Jemne premasírujte a nechajte pôsobiť. Pre lepší efekt vlasy zabaľte do uteráku alebo fólie.

Foto: unsplash.com