2 recepty na účinné „zelené masky na tvár“ pre lepšiu pokožku

Patríte k tým ženám, ktoré trápi suchá pokožka prejavujúca sa tvorbou malých šupiniek? Máte pocit napätia a nepríjemné svrbenie, ktoré pri ťažších stavov môžu prejsť až do pálenia? Máme pre vás hneď 2 recepty na zelené masky na tvár.

Uhorkovo-kokosová maska

Najlepším riešením pre suchú pokožku je čerstvá uhorka. Starý retro trik s dvoma krúžkami položenými na oči nie je žiadnym vtipom. V tejto zelenine sa nachádza veľa vody, ktorá takto pomáha zabrániť tvorbe vrások. Preto by ste ju mali použiť aj na výrobu domácej masky.

Rozdeľte uhorku na dve polovice. Prvú pokrájajte na menšie kúsky a rozmixujte. Po tom, čo sa vám vytvorí hladká kaša, primiešajte ju do kokosového oleja. Vytvorte hutnú, dobre roztierateľnú pastu, ktorú si natriete na tvár alebo inú časť tela. Druhú čas uhorky nakrájajte na tenké plátky a rozložte si ju na základ masky, pre lepšie vyživenie kože.

Avokádovo-olivová maska

V prípade, že je vaša pokožka veľmi suchá, potrebuje skutočnú výživovú bombu. Tú vám zabezpečí avokádo v spojení s niektorým z olejov. Zoberte si jeden väčší a už zmäknutý plod a ten rozmixujte na kašu. Do nej zamiešajte napríklad olivový oleje.

Keď je pleť podráždená a červená, tak do nej pridajte aj lyžičku bio krému s aloe vera alebo pár kvapiek esenciálneho oleja s výťažkom z tejto rastliny. Natrite si to na pleť a nechajte pôsobiť aspoň 15 minút.

Foto: unsplash.com