Svietidlá s atmosférou

Primárnou funkciou lámp a rôznych iných svietidiel v našich domovoch je vytvoriť dostatok svetla na prácu, čítanie či učenie. Avšak pri svetlách to nie je vždy len o svietivosti. Tak ako hudba, aj svetlá dokážu ešte viac umocniť rôzne nálady či atmosféru jednotlivých miestností alebo jej častí. Stačí si len vybrať tie správne.

Svietidlá s atmosférou
Svietidlá s atmosférou (zdroj: komerčný článok)

Luxusné, klasické či dizajnové – výber je bohatý

Rôzne štýly domov, bytov či komerčných stavieb dotvára do požadovaného vzhľadu až nábytok, doplnky či svietidlá. Až tieto drobnosti dokážu vyčariť z obytného priestoru domov a zo strohej administratívnej budovy príjemné a sofistikované miesto na prácu a kreativitu. Ku každému charakteru stavby dolaďujeme tieto prvky tak, aby vytvárali kompaktný a nerušivý vzhľad. Osvetlenie je jedným zo základných prvkov, ako nechať priestor zažiariť aj v prítmí večera či v noci. Kombináciou rôznych typov svietidiel tak dokážeme dodať miestnosti taký charakter a atmosféru, akú práve potrebujeme. V závislosti od jej štýlu, zariadenia a doplnkov jej tak môžeme vhodným osvetlením dodať na zaujímavosti, útulnosti či elegancii. A pre tých z nás, ktorí sa boja experimentovať alebo sa na to jednoducho necítia, sú tu kolekcie rôznych typov osvetlení a značiek, kombináciou ktorých sa nedá nič pokaziť.

Aké druhy svietidiel sa dnes nosia?

Módne trendy v oblasti osvetlenia v súčasnej dobe majú veľmi široký záber a z množstva typov a štýlov si určite vyberie každý. Ako v každej oblasti módy, aj vo svete svietidiel sa s väčšou či menšou pravidelnosťou vraciame k štýlom, ktoré tu už boli. Možno upravené potrebám moderného človeka, ale vo svojej podstate verne kopírujúce lampy čias minulých, medzi nimi nájdeme klasické guľové svietidlá, mosadzné či sklenené vintage lampy z obdobia ART DECO či stále aktuálne a majestátne lustre z krištáľov. To všetko, samozrejme, v modernom poňatí a s trochou nadčasovosti.

Technologický pokrok sa dotkol nielen materiálov, z ktorých sa v súčasnosti vyrábajú, ale tiež ich svetelných zdrojov. Tie už dávno vytlačili klasické žiarovky z volfrámovým vláknom a nahradili ich kvalitným LED svetlom. Práve LED osvetlenie hrá v súčasnosti prím vo svete svietidiel a LED svetelné zdroje v kombinácii s klasickým lustrom nám ponúkajú nespočetne veľa možností, ako zladiť akýkoľvek štýl a charakter domu s potrebami moderného a ekonomického bývania.

Svetlá a lampy nie sú len otázkou dizajnu interiéru. Sú tým, čo mu dodáva charakter, a správne skombinované dodávajú miestnostiam atmosféru a potrebnú náladu. Tak, ako nás dokážu povzbudiť k výkonom, nás rovnako dokážu upokojiť a spomaliť. Práve vďaka tejto ich sile sa oplatí venovať im dostatok pozornosti.

Komerčný článok