Aké žalúzie zvoliť do domácnosti? Na výber máte z niekoľkých možností!

Premýšľate nad tienením pre vaše okná? Záleží od vašich preferencií i počiatočnej investície, ktorú do nich chcete vložiť. Aké žalúzie budú pre váš domov ideálne?

Aké žalúzie zvoliť do domácnosti? Na výber máte z niekoľkých možností!
Aké žalúzie zvoliť do domácnosti? Na výber máte z niekoľkých možností! (zdroj: pixabay.com)

Najčastejším riešením, ktoré je dostupné pre každého najmä kvôli finančnej nenáročnosti, sú interiérové horizontálne žalúzie. Chránia pred zvedavými pohľadmi okolia i pred slnečnými lúčmi. Veľmi ľahko sa skrytým systémom upevnenia umiestňujú na okno, ktoré disponuje dvojsklom alebo trojsklom. Ich dizajn je veľmi príjemný a ponuka týchto populárnych roliet je veľmi široká.

Nájdete ich v mnohých farebných a materiálových prevedeniach, tiež v imitácii dreva a odtieňoch, ktoré sa hodia do každého interiéru. Výhodou je, že lamely sa dajú zaklopiť na 100 %, vďaka čomu dochádza k zvýšenej schopnosti tieniť slnečné lúče. A ako systém funguje? Hliníkové lamely sa postupne sťahujú a vyťahujú podľa potreby, dokážete ich tiež natočiť tak, aby ste v priestore docielili zatemnenie alebo naopak, pustíte svetlo smerom dnu.

Horizontálne žalúzie dokážu zatieniť aj veľké plochy a viete nimi aj šikovne rozdeliť priestor. Oceľový nosník môže byť hranatý alebo oblý, ukrýva kompletnú mechaniku, ktorá tak ostáva esteticky skrytá.

Vertikálne žalúzie ako ozdoba pracovne

Kedysi boli tieto visiace žalúzie skôr určené do kancelárskych priestorov, v dnešných dňoch ich vďaka prevedeniu môžete umiestniť aj do bytu alebo domu. Moderné vertikálne žalúzie sú efektné a viete nimi oživiť aj obývačku alebo spálňu, záleží vždy od prevedenia, ktoré zvolíte.

Nie je problém nahradiť nimi aj tradičné záclony alebo závesy. Fantázii sa medze nekladú! Vertikálne žalúzie ovládate retiazkou a tak, ako jednoducho sa s nimi manipuluje, sa aj montujú. Čo je trochu náročnejšie na čas, je ich pracná údržba.

Látkové žalúzie? Trendy riešenie!

Veľmi efektným riešením, ktoré si našlo mnoho fanúšikov, je využitie látkových žalúzií, ktoré sú praktické a pristanú každej domácnosti. Plissé žalúzie sú vyrábané v rôznych verziách, manipulácia prebieha stiahnutím zospodu navrch, prípadne z vrchnej časti.

Toto elegantné riešenie má mnoho spôsobov ovládania a rôzne možnosti prevedenia. Plissé žalúzie nájdete priehľadné, nepriehľadné, vzorované, zatemňujúce, jednoducho rôzne typy do každého interiéru.

A aké žalúzie použiť v exteriéri?

Vonkajšie žalúzie sú hitom a myslí sa na nich už pri samotnom projektovaní budov. Prečo sú také obľúbené? Chránia pred nepríjemnými horúčavami v domácnosti a pomáhajú vám počas chladných dní udržiavať v interiéri príjemné teplo. Poskytujú tiež veľkú dávku súkromia a vyzerajú mimoriadne esteticky. Vyberte si tienenie pre vašu domácnosť podľa vašich preferencií!

Komerčný článok