Prečo si mamičky zamilovali kupovanú detskú stravu?

Iba mama vie, čo všetko stojí na pleciach ženy, ktorá sa zrazu okrem domácnosti musí starať aj o potreby malého človiečika. Zariadiť si čas tak, aby mala čas na seba, dieťatko aj domácnosť, dá niekedy poriadne zabrať. Našťastie sú tu osvedčení výrobcovia detských príkrmov, na ktorých sa dá spoľahnúť.

Prečo si mamičky zamilovali kupovanú detskú stravu?
Prečo si mamičky zamilovali kupovanú detskú stravu? (zdroj: komerčný článok)

Kupované detské príkrmy vás zbavia stresu

Keď sa žena stane matkou, väčšinou má plnú hlavu plánov. Presne vie, čo bude a čo nebude robiť a ako bude prebiehať výchova jej dieťatka. Nepotrvá to dlho a kolobeh všedných dní jej dokáže, že plány sú jedna vec a realita druhá. Nie všetky detičky počas dňa ukážkovo spinkajú a pokojne sa prehrajú s hrkálkami. Sú tu aj malí nezbedníci, ktorí už od kolísky rodičom dokazujú, kto je tu šéf. Jedna vec je teda byť ukážkovou mamou, čo všetky pokrmy pripravuje z bio produktov a sama, no otázne je, za akú cenu, a druhá vec byť mamou, ktorá pre každý problém dokáže nájsť riešenie tak, aby sa z celého materstva nezbláznila a skutočne si ho užila.

Keď chystáte detské príkrmy sama…

Ak si skutočne trúfate pripravovať dieťatku prvú stravu sama, je vhodné si zaobstarať vhodnú odbornú literatúru, ktorá vás poučí o tom, v akom období je dobré servírovať konkrétne druhy potravín a nápojov. Tiež padnú vhod aj nejaké recepty, veď zatiaľ čo dospelému jedlo môžeme okoreniť, citlivý detský žalúdok zaťažovať nesmieme. Na to, aby ste doma vedeli pripraviť detský príkrm sama, musíte mať v chladničke dostatočnú zásobu čerstvej zeleniny, mäsa či ovocia, najlepšie aj nejaký parný hrniec alebo naparovač a mixér v jednom, ktorý potom jedlo zmixuje na potrebnú konzistenciu, nádobky vhodné na zmrazovanie detskej stravy, a veľa, veľa času a inšpirácií. Pripravovať totiž denne 1-2 jedlá malému gurmánovi dá zabrať. Najskôr treba pokrm vymyslieť, potom naň nakúpiť potrebné suroviny a napokon ho pripraviť.

Detské príkrmy z obchodu

Nie je ťažké si zrátať, čo vám dá dvakrát viac času, či nákup hotových detských príkrmov, alebo príprava tých vlastných. Ponuka detskej stravy je taká bohatá, že nie je ťažké zohnať rôzne druhy jedál na každý deň v týždni, aby mal drobček pestrý jedálniček. Čo sa týka strachu každej mamy, či sú kupované príkrmy bezpečné, je namieste. Vedzte však, že náš trh je pravidelne starostlivo kontrolovaný, aby sa našim maličkým nič nestalo.

Komerčný článok