Na čo všetko má vplyv krvná skupina – vedeli ste, že vďaka nej môžete aj schudnúť?

Poznanie svojej krvnej skupiny vám môže nielen zachrániť život, ale mať aj iné benefity. Jedným z nich je napríklad zlepšenie stravovacích návykov, čo vám môže pomôcť aj schudnúť. Každá z krvných skupín nesie inú genetickú informáciu, čo súvisí so spôsobom obživy našich predkov. Poznať svoje korene sa teda oplatí.

Na čo všetko má vplyv krvná skupina – vedeli ste, že vďaka nej môžete aj schudnúť?
(zdroj: unsplash.com)

„Mäsotariáni“

Vďaka krvnej skupine budete vedieť, čo zaradiť do svojho jedálnička a čomu sa radšej vyhnúť. Začnime teda rovnou najstaršou a najpočetnejšou krvnou skupinou, 0. Keďže sa naši predkovia živili najskôr lovom a zberom plodov, pre ľudí s krvnou skupinou 0 je najhodnejšie konzumovať rôzne druhy mäsa. Je to tak preto, lebo ich organizmus produkuje väčšie množstvo žalúdočnej kyseliny a enzýmov na spracovanie mäsa. Samozrejme, samotné mäso nestačí. Ak máte „nulku“, nezabúdajte aj na zeleninu. Ideálne je pridať na svoje denné menu brokolicu, špenát, papriku a tekvicu.

Všetkého veľa škodí – všetkým

Ľudia s krvnou skupinou A majú oproti 0 citlivejší žalúdok. Vznik tejto skupiny sa datuje do obdobia rozkvetu poľnohospodárstva, čo znamená, že jedálniček ľudí s áčkom by mal obsahovať prevažne potraviny rastlinného pôvodu. Hodia sa preto strukoviny, orechy, semená a ryža. Neuškodia ani ryby, morské plody, zelenina a ovocie. Naopak, vyhýbajte sa mäsu a mliečnym výrobkom. Ideálne to majú ľudia s krvnou skupinou B, ktorí sú prakticky všežravci. Imunitný a tráviaci systém je odolnejší, než u ostatných skupín, treba si však dávať pozor na mieru. Tuky totiž spomaľujú trávenie u všetkých.

Kombinácia oboch predošlých

Najmladšia krvná skupina prispôsobená moderným životným podmienkam je skupina AB. Ľudia, ktorí majú skupinu AB, sú síce odolní, čo sa imunitného systému týka, ale ich tráviaci trakt je citlivý. Vyhýbať by sa mali potravinám, ktoré sa nehodia ani skupinám A a B, čiže plesňové syry, pohánku, kukuricu, mandle a pšenicu. Čo by však určite mali konzumovať, je mäso, mliečne výrobky, morské plody, obilniny, ovocie, zelenina a strukoviny. Keď už teda viete, čo vášmu tráveniu neurobí dobre, je na mieste vyhnúť sa tomu. A tým aj logicky pridať do svojej chladničky a špajzy potraviny, ktoré sa vám hodia. Zdravá strava ide ruka v ruke so zdravým telom, a tak nadbytočné kilá pôjdu dole určite ľahšie, než keď ostanete pri svojich starých návykoch.