Okenné a dverové senzory sú dnes nutnosťou

Cítite sa bezpečne, keď sa ocitnete sami doma? A čo myšlienka, že by vás mohol niekto vykradnúť vo chvíli, keď doma vôbec nie ste? Je načase spraviť prvý krok v otázke bezpečnosti majetku a osôb, ktoré ho užívajú, vďaka inteligentným prvkom domácnosti.

Okenné a dverové senzory sú dnes nutnosťou
Okenné a dverové senzory sú dnes nutnosťou (zdroj: komerčný článok)

Senzory ako súčasť inteligentnej domácnosti

Je to smutné, ale väčšina ľudí sa rozhodne zaradiť inteligentné prvky do svojho života nie preto, aby sa mali komfortnejšie, ale aby mali väčší pocit bezpečia. Vôbec to nie je divné. Ak v dome býva nevládna osoba (starší alebo chorý človek) alebo malé deti, potrebujeme mať istotu, že budú v poriadku aj v čase našej neprítomnosti. Senzory inteligentnej domácnosti dokážu zaznamenať, že sa niekto vlámal do obydlia cez okná alebo dvere, a okamžite vám pošlú upozornenie na telefón, aby ste mohli zakročiť, kým nie je neskoro. Aby ste ich mohli využívať, netreba nič búrať a prerábať. Postačí vám nainštalovať riadiacu jednotku, pripojenie na wi-fi a následne už len „rozum“ inteligentnej domácnosti spárovať s inteligentnými okennými a dverovými senzormi. Tieto senzory zisťujú, či sú okná alebo dvere otvorené, na základe vzdialenosti magnetických častí. Batéria šikovných senzorov má veľmi nízku spotrebu, vydrží aj dva roky. A váš pocit na duši? Nekonečne dobrý.

Inteligentné senzory si rozumejú aj s aplikáciami

Pri nákupe inteligentných senzorov dverí a okien si overte, s ktorými riadiacimi jednotkami sa dajú spárovať, príp. akými aplikáciami sa dajú sledovať alebo riadiť. To znamená, že senzor nevyužijete len v prípade, že sa chcete chrániť pred neželanými návštevami, ale takisto aj vtedy, keď si potrebujete overiť, či ste zavreli v dome okná a dvere. Skvelá vec pre tých, čo často zabúdajú alebo sú pohodlní na to, aby sa išli pozrieť osobne. Senzory dverí a okien môžete zladiť s ostatnými zariadeniami v aplikácii, vďaka čomu zabezpečíte ich spoluprácu. Len čo sa dvere po vašom nočnom príchode z práce otvoria, môžu sa vám rozsvietiť svetlá a pod. Také sú výhody života v inteligentnej domácnosti. Je to komfort a pocit bezpečia, ktorý je na nezaplatenie, nech ste doma, alebo kdekoľvek na svete. Ovládajte a kontrolujte svoj domov na diaľku jediným kliknutím na obrazovku vášho smartfónu.

Komerčný článok