Už máte objednaný vianočný poznávací zájazd?

Čo na Vianociach milujete najviac? Chvíle, keď je celá rodina spolu, trblet a svetielka či vianočné maškrty? A čo tak toto všetko spojiť na vianočnom poznávacom zájazde? Zažiť atmosféru vianočných trhov v zahraničí treba aspoň raz za život.

Už máte objednaný vianočný poznávací zájazd?
Už máte objednaný vianočný poznávací zájazd? (zdroj: komerčný článok)

Vianočné trhy vo Viedni a v Budapešti

Sú ľudia, ktorí by si neodpustili, ak by tradične počas Vianoc nenavštívili zahraničné vianočné trhy, a potom sú tu takí, ktorí v zahraničí na podobnom výlete nikdy neboli. Do ktorej kategórie patríte vy? Vianočné trhy s obľubou navštevujú zamilované páry, školské aj pracovné kolektívy, ale aj priatelia, ktorí by si neodpustili tradičné popíjanie punču pri blikajúcom stánku uprostred námestia. Viedeň a Budapešť sú v organizovaní vianočných trhov už zbehlé, vedia, čím všetkým rozžiaria oči nadšených návštevníkov. Koledy, stánky s občerstvením, suvenírmi, ale aj darčekmi a k tomu obrovský vianočný stromček a usmiati ľudia hovoriaci cudzími jazykmi, to chce zastaviť čas alebo aspoň urobiť pamätnú fotografiu do rodinného albumu. Je pravda, že dobrý punč si uvaríte aj doma, no nikdy vám nebude chutiť tak, ako keď ho uchopíte do skrehnutých rúk na vianočných trhoch.

Poznávacie zájazdy na vianočné trhy aj pre celé kolektívy

Na vianočné trhy do Viedne či do Budapešti sa dá vycestovať výhodne, a to formou poznávacieho zájazdu so sprievodcom. Nasadnete do autobusu na niektorom z nástupných miest, a keď budete v cieli, najskôr vás pracovník cestovnej kancelárie prevedie významnými mestskými časťami s odborným výkladom. Sprievod však nezahŕňa návštevu kultúrnych pamiatok, tie však viete navštíviť individuálne v rámci voľného programu. Len čo sa prejdete Viedňou či Budapešťou, zakotvíte na vianočných trhoch, kde môžete naplno nasať vianočnú atmosféru. Je to moment, keď máte možnosť psychicky sa pripraviť na nasledujúce dni, načerpať vianočnú inšpiráciu či sa aspoň na malý moment opäť cítiť ako malé dieťa pri rozžiarenom vianočnom stromčeku. Spoznáte Nám. Márie Terézie, ktoré zahŕňa pamiatky ako Hofburg, Parlament či Operu, alebo budapeštianske pamiatky ako Rybárska bašta, Parlament či Kráľovský palác. Ak ste doteraz v týchto metropolách neboli, máte jedinečnú možnosť spoznať ich krásu práve na Vianoce.

Komerčný článok