Dá sa vďaka saune skutočne účinne a dlhodobo chudnúť?

Už ste určite počuli o tom, že vďaka pobytu v saune, môžete schudnúť. Je tomu ale naozaj tak, alebo je to len ďalšia z povedačiek?

Kardiologička zo San Francisca zaoberajúca sa vplyvom saunovania na ľudský organizmus tvrdí, že i napriek dlhej histórii užívania saunovania za účelom schudnutia, doposiaľ neexistujú žiadne vedecké štúdie, ktoré by potvrdili, že pobyt v saune skutočne pomáha odbúrať tuk.

I keď zrejme nechudnete, sauna môže byť prospešná z viacerých dôvodov. Samozrejme, ak nemáte zdravotné problémy a stavy, pri ktorých sa vystavenie vysokej teplote neodporúča.

Vďaka saune neschudnete

Sauny sú zvyčajne nastavené najmenej na 65°C, mnohé sú ešte horúcejšie. Predtým, ako ich použijete mali by ste vedieť niekoľko základných vecí. Jednou z nich je mýtus o schudnutí zo saunovania. To, že posedenie v saune vedie k zmysluplnému a dlhodobému chudnutiu je len mýtus. Prečo? Pretože váha, ktorú stratíte v saune, je hmotnosť vody. Ide iba o tekutiny, ktoré vypotíte a keď sa po saunovaní rehydratujete, vrátite sa na pôvodnú hmotnosť.

Foto: unsplash.com