Vstavané spotrebiče: Docielite nimi dokonalú harmóniu v kuchyni!

Zariaďujete si novú kuchyňu alebo rekonštruujete tú starú a premýšľate nad jej vybavením? Riešení je viacero, určite by ste mali zvážiť aj možnosť vybaviť kuchyňu vstavanými spotrebičmi.

Vstavané spotrebiče: Docielite nimi dokonalú harmóniu v kuchyni!
Vstavané spotrebiče: Docielite nimi dokonalú harmóniu v kuchyni! (zdroj: pixabay.com)

Chcete mať kuchyňu dokonale zladenú? Problémom by mohli byť elektrické spotrebiče. Tie bývajú sami o sebe výrazné a k celkovej farbe kuchyne sa nemusia hodiť. Čo robiť, keď chcete, aby všetko dokonale korešpondovalo? Napríklad, aby biela umývačka riadu ladila ku dvierkam tmavohnedej farby a nepôsobila rušivo? Alebo aby vaša nerezová americká chladnička nepôsobila ako „päsť na oko“? Jednoduchým riešením sú vstavané spotrebiče.

Materiálovo jednotná kuchyňa je snom každej gazdinky

Predstavte si, že má vaša umývačka alebo chladnička úplne rovnaký dekor ako zvyšok kuchyne. Ideálny stav, však? Vďaka vstavaným spotrebičom je kuchyňa zjednotená, pôsobí harmonicky a štýlovo. Šetríte vo vašej domácnosti centimetrami? Aj tento problém vyriešia vstavané spotrebiče. Ak máte málo miesta v kúpeľni, ale dosť v kuchyni, môžete práčku presunúť práve tam. Keď bude vstavaná, nikto ju neuvidí a interiér vašej domácnosti tak vôbec neutrpí.

Aké spotrebiče môžete „ukryť“ pod dvierka?

Najlepšie všetky! Okrem už spomínanej umývačky, ktorá býva najčastejšie vstavaná, sa v domácnostiach za kuchynskými dvierkami skrývajú chladničky, práčky, rúry, bežne sa predávajú aj vstavané varné dosky. Áno, dokonca všetky typy od sklokeramických, plynových, cez elektrické až po kombinované. Svoje miesto si u vás v kuchyni môžu nájsť aj vstavané digestory, mikrovlnné rúry, mrazničky a dokonca aj kávovary, vinotéky či fritézy.

Vyhraďte vstavaným spotrebičom priestor

Páči sa vám predstava dokonale zladenej kuchyne? Ak ste vo fáze plánovania, je nutné si premyslieť, kam ktoré vstavané spotrebiče umiestnite, tiež aké budú mať rozmery. Typizované spotrebiče majú obvykle len niekoľko štandardných veľkostí, napríklad pri umývačke sa budete musieť rozhodnúť, či jej vyčleníte 45 alebo 60 centimetrov na šírku. Zvážte, aký veľký spotrebič potrebujete a podľa toho postupujte v plánovaní ďalej. Je tiež na vás, či ovládací panel umývačky bude vidieť alebo bude mať, podobne ako zvyšok kuchyne, na dvierkach len „úchytku“ ako všetky ostatné skrinky a bude od nich úplne na nerozoznanie. Ak ste sa rozhodli ísť cestou vstavaných spotrebičov, je potrebné s nimi počítať a vopred im naplánovať potrebné miesto.

Komerčný článok